Policyjne działania pod kątem nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego

Policjanci tyskiej drogówki kontrolują trzeźwość kierujących

Dzisiaj na tyskich drogach policjanci "drogówki" prowadzą działania własne pod kryptonimem "Trzeźwość". Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących i wyeliminowanie z dalszej jazdy osób, które jadą "na podwójnym gazie".

Policjanci tego typu akcje prowadzą cyklicznie. Działania skierowane są przeciwko nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego. Mundurowi dążą do skontrolowania maksymalnej liczby kierowców. Celem strategicznym tych działań jest przede wszystkim zmniejszenie liczby osób zabitych w wypadkach drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Wyeliminowanie z dalszej jazdy kierujących na "podwójnym gazie" znacznie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

Jednym z elementów poprawy bezpieczeństwa na drogach jest uniemożliwienie prowadzenia pojazdów pijanym kierowcom, którzy jazdą z „promilami” zagrażają nie tylko swojemu życiu i zdrowiu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego zachęcamy do reagowania na zachowania niezgodne z prawem w myśl kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”.

                                                                                        

Wszystkim kierujących przypominamy, że na holu tyskiej komendy znajduje się samoobsługowy alkomat. KAŻDY samodzielnie i bezpłatnie jest w stanie upewnić się, czy może wsiąść za kierownicę. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości, a także nie odrywa dyżurnych w ich bieżącej pracy. Zachęcamy wszystkich wątpiących w swój stan trzeźwości kierujących, do sprawdzenia swojej dyspozycji.

Na zdjęciu policjant wydziału ruchu drogowego trzyma alkomat znajdujący się na holu komendy