Policyjne działania pod kątem nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego

POLICJANCI ELIMINUJĄ TYCH, KTÓRZY SĄ BEZ WYOBRAŹNI ALE Z PROMILAMI...

Podczas wczorajszych działań p.k. "Alkohol i narkotyki" tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie niemal 1800 kierujących. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy łącznie 12 osób, które prowadziły pojazd na "podwójnym gazie". Kierowco pamiętaj: PIŁEŚ nie JEDŹ!!!

Jazda w stanie nietrzeźwości jest śmiertelnym zagrożeniem na drodze zwłaszcza jeśli kierujący prowadzi samochód ciężarowy. Wówczas o tragedię nie trudno. Siadając za kółko samochodu osobowego, bez wyobraźni za to z promilami, także narażamy zarówno siebie jak i innych użytkowników ruchu drogowego. Każda, nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu, może spowodować spowolnienie reakcji na otoczenie.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zorganizowali działania "Alkohol i narkotyki". Mundurowi w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie miasta sprawdzali trzeźwość kierujących. Stróże prawa zwracali także uwagę na to czy ich zachowanie nie wskazuje na prowadzenie w stanie po użyciu środków odurzających.

Pamiętajmy, że podczas jazdy musimy się zmierzyć z wieloma czynnikami na drodze. Nie mamy wpływu na to czy inny kierowca bądź pieszy nie popełni błędu, z powodu którego dojdzie do zdarzenia. Ale mamy wpływ na własne zachowanie. Najważniejsza jest wyobraźnia, stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec innych kierujących oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Przypominamy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach znajduje się samoobsługujące urządzenie do kontroli stanu trzeźwości. Sprawdź sam i bądź pewien, że możesz prowadzić i pamiętaj „PIŁEŚ nie JEDŹ!!!