Policyjne działania pod kątem nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego

Policjanci skontrolowali 1600 osób za kółkiem

Podczas wczorajszych działań p.k. "Trzeźwość" tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 1600 kierujących. Spośród wszystkich sprawdzanych kierowców, jeden popełnił przestępstwo prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości. Kierowco pamiętaj: PIŁEŚ nie JEDŹ!!!

Tyscy policjanci kolejny raz przeprowadzili działania „Trzeźwość”. Ich celem jest przede wszystkim eliminowanie z drogi kierujących pod wpływem nietrzeźwości.

Podczas działań policjanci skontrolowali 1600 osób za kółkiem. Wśród nich znalazł się jeden kierujący, który prowadził w stanie nietrzeźwości. Mundurowi kontrolowali go na al. Bielskiej w Tychach około godz. 07:00. Badanie trzeźwości 63-latka z Pszczyny, który kierował Volkswagenem Transporterem, wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci przypominają że nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla swoich pasażerów i pozostałych uczestników. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w naszym organizmie może zakłócić reakcję na otoczenie na drodze.

Przypominamy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach znajduje się samoobsługujące urządzenie do kontroli stanu trzeźwości. Sprawdź sam i bądź pewien, że możesz prowadzić i pamiętaj „PIŁEŚ nie JEDŹ!!!”.