Policyjne działania pod kątem nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego

Policjanci skontrolowali ponad 1500 kierujących

Podczas wczorajszych działań p.k. "Trzeźwość" tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 1500 kierujących. Spośród wszystkich sprawdzanych kierowców, jeden popełnił przestępstwo prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, a 3 popełniło wykroczenie. Pamiętaj PIŁEŚ nie JEDŹ!!!

Policyjne patrole od wczesnych godzin rannych sprawdzały stan trzeźwości kierujących, jednocześnie w kilku miejscach naszego miasta. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Podczas akcji stróże prawa skontrolowali ponad 1500 kierujących. W trakcie działań policjanci zatrzymali jednego kierowcę, który popełnił przestępstwo prowadząc w stanie nietrzeźwości. Ponadto w ręce policjantów wpadł 1 kierujący, który prowadzili po użyciu alkoholu, a tym samym popełnili wykroczenie oraz dwóch kierowców jednośladu na „podwójnym gazie”.

Dlatego należy pamiętać, że nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie ale również dla swoich pasażerów i pozostałych uczestników. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w naszym organizmie może zakłócić reakcję na otoczenie na drodze.

Pamiętaj „PIŁEŚ nie JEDŹ!!!”.

 

  • Policjanci skontrolowali ponad 1500 kierujących