Policyjne działania pod kątem nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego

Kierowco! Zanim wyjedziesz na wakacje, upewnij się czy możesz jechać!

Przypominamy, że zarówno w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach, jak i w większości jednostek naszego województwa, każdy może o dowolnej porze skorzystać z samoobsługowych alkomatów. Osoby, które mają wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, mogą to sprawdzić samodzielnie, bez udziału dyżurującego policjanta. Kierowco, zanim wsiądziesz za kierownicę, upewnij się, czym możesz prowadzić...

Jednym z elementów poprawy bezpieczeństwa na drogach jest uniemożliwienie prowadzenia pojazdów pijanym kierowcom, którzy jazdą z „promilami” zagrażają nie tylko swojemu życiu i zdrowiu, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. W związku z tym policjanci prowadzą liczne działania drogowe, których celem jest przebadanie na zawartość alkoholu w organizmie jak największej ilości kierujących. Mundurowi przestrzegają, że pomijając aspekty prawne, gdzie kara sięga nawet 2 lat więzienia, osobę, która wsiądzie za kierownicę na "podwójnym gazie", dotykają także inne nieprzyjemności. 
Wychodząc naprzeciw społeczeństwu, przypominamy, że każdy samodzielnie i bezpłatnie ma okazję upewnienia się, czy może wsiąść za kierownicę. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom szansę szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości. Zachęcamy wszystkich wątpiących w swój stan trzeźwości kierujących, do sprawdzenia swojej dyspozycji.

Podróżując podczas wakacji bądź pewien, że możesz prowadzić! Życzymy bezpiecznej podróży.