„DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA” w Parku Miejskim - 2012-rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Tychach

2012-rok pieszego

„DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA” w Parku Miejskim

 

W najbliższą niedzielę tj. 16 września br. w Parku Miejskim „pod Żyrafą” funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Tychach włączą się w organizację „DNIA BEZPIECZEŃSTWA”. Współorganizatorem są radni Miasta Tychy, Prezydent Miasta Tychy oraz inne instytucje, dla których ważne jest bezpieczeństwa na drogach.

W ramach imprezy Naczelnik WRD KMP Tychy podinsp. Robert Grupa przeprowadzi prelekcję w ramach kampanii społecznej pk. „Ostrożny i przezorny pieszy – w drodze po bezpieczeństwo”, oraz „Rowerem Bezpiecznie do Celu”, na temat bezpiecznego poruszania się po drogach niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych, rowerzystów pod kątem ich zachowania, przestrzegania przepisów ruchu drogowego, czytelnego wyglądu tj. elementów odblaskowych, oświetlenia roweru, jak i zwracania baczniejszej uwagi na kierujących wielośladami stosując zasadę ograniczonego zaufania.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z wielu organizowanych dla nich atrakcji, w tym z możliwości zdobycia uprawnień - karty rowerowej oraz sprawdzenia umiejętności kierowania rowerem na specjalnym torze mobilnego miasteczka ruchu drogowego. Ponadto będą mieli możliwość sprawdzenia widoczności pieszego przez kierowcę pojazdu w specjalnym namiocie. Starsi uczestnicy będą mogli skorzystać z symulatora zdarzeń drogowych, sprawdzić sposób widzenia przez nietrzeźwego kierującego, gdzie w tym celu będzie można założyć alko-gogle. Przy ratownikach medycznych będzie mnożna nabyć umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzi uczestnicy imprezy otrzymają m.in. „Mini Kodeksy Drogowe” oraz opaski odblaskowe. Podczas imprezy można będzie skorzystać z fachowej wiedzy funkcjonariuszy tyskiej drogówki, a także obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu Wydziału Ruchu Drogowego, w tym najnowsze radiowozy oraz jak również oznakowane motocykle marki Honda.

Dodatkową atrakcją jest zapowiedziany przyjazd kierowcy rajdowego Rafała Sonika oraz - Conrado Moreno, który będzie prowadził imprezę.

Serdecznie zapraszamy na imprezę, która ma na celu promowanie bezpiecznego i zdrowego poruszania się po drogach.