Działania "Trzeźwość" - 2011-rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Tychach

2011-rok pieszego

Działania "Trzeźwość"

Dzisiaj policjanci „drogówki” w ramach akcji „Trzeźwość” kontrolowali kierowców poruszających się po tyskich drogach.

Dzisiaj policjanci „drogówki” w ramach akcji „Trzeźwość” kontrolowali kierowców poruszających się po tyskich drogach. W przeprowadzonych działaniach udział również wziął ks. Piotr Brząkalik Duszpasterz Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej, który wręczał kierowcom breloczki „Prowadzę jestem trzeźwy”. Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze wyeliminowali z dalszej jazdy trzech pijanych kierowców.

 

Policyjne działania trwały od godziny 5.00 do 13.00, miały na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości, ponieważ takie osoby są często sprawcami kolizji i wypadków drogowych. W akcji uczestniczyło 12 policjantów z tyskiej drogówki, którzy zwracali szczególną uwagę na kierujących samochodami, nie pomijali również większych pojazdów takich jak np. trolejbusy. To właśnie kierowca jednego z nich wpadł na ul. Piłsudskiego w Tychach. Pijany 50 – letni kierowca trolejbusa jechał z pasażerami, a jego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze wyeliminowali z dalszej jazdy trzech pijanych kierowców. Stróże prawa wykorzystali Alkosensory FST, dzięki którym wykonali 764 badania stanu trzeźwości. W przeprowadzonych działaniach udział wziął ks. Piotr Brząkalik Duszpasterz Trzeźwości Archidiecezji Katowickiej, który wręczał wybranym kierowcom breloczki „Prowadzę jestem trzeźwy”.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.