Ruszyła akcja "Bezpieczna droga do szkoły" - 2010-rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Tychach

2010-rok pieszego

Ruszyła akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odwiedzili dzisiaj Szkołę Podstawową nr 4 w Tychach na akademii rozpoczęcia roku szkolnego. Podczas uroczystości zainaugurowali rozpoczynającą się akcję „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odwiedzili dzisiaj Szkołę Podstawową nr 4 w Tychach na akademii rozpoczęcia roku szkolnego. Podczas uroczystości zainaugurowali rozpoczynającą się akcję „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Z niezwykłym zainteresowaniem i uwagą wszystkie dzieci wysłuchały funkcjonariuszy, którzy przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4 w Tychach, aby spotkać się z najmłodszymi. Podczas akademii zainaugurowali rozpoczynającą się akcję „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”, której głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci na drodze. Pierwszoklasiści z niezwykłą uwagą i zainteresowaniem wysłuchali stróżów prawa, którzy przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy i reagowania na zagrożenia. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w dyskusjach. Funkcjonariusze udzielili też kilka porad rodzicom, jak dbać o bezpieczeństwo swoich pociech. Na koniec najmłodsi dostali prezent w postaci multimedialnego przekazu z doskonale znanymi im bohaterami tej akcji tj: policyjnej maskotki Sznupka oraz SpongeBoba z popularnej kreskówki, którzy prezentują właściwe postawy dzieci na drogach.