„ Bezpieczna Droga z Radami SpongBoba " - 2010-rok pieszego - Komenda Miejska Policji w Tychach

2010-rok pieszego

„ Bezpieczna Droga z Radami SpongBoba "

Przed nami wrzesień, początek nowego roku szkolnego . Od 1 do 10 września 2010 roku ruszy policyjna akcja pod kryptonimem „Bezpieczna Droga z Radami SpongBoba ”.

 Przed nami wrzesień, początek nowego roku szkolnego . Od 1 do 10 września 2010 roku ruszy policyjna akcja pod kryptonimem „Bezpieczna Droga z Radami SpongBoba ”, do której włączyli się również tyscy funkcjonariusze. Jej głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły oraz monitorowanie ruchu kołowego w rejonach wszystkich placówek oświatowych.

Policjanci sprawdzili drogi i ulice pod kątem prawidłowości ustawienia oraz stanu technicznego znaków drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo - zabezpieczających w rejonach szkół. Od 1 września 2010 roku pojawi się więcej patroli w okolicach szkół i placówek oświatowych. W trosce o bezpieczeństwo dzieci policjanci dyscyplinować będą kierowców w aspekcie przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Następnie funkcjonariusze spotkają się z uczniami i przeprowadzą pogadanki dotyczące bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Przedmiotowe działania będą prowadzone pod hasłem „Bezpieczna Droga z Radami SpongBoba” Jest to postać z popularnej kreskówki, która będzie prezentowała właściwe postawy dzieci na drogach. Do szkół podstawowych i przedszkoli zostanę przekazane plakaty propagujące prowadzone działania.Nadchodzący rok szkolny wiąże się z różnego rodzaju zagrożeniami, z którymi może się zetknąć dziecko. Korzystając z okazji przekazujemy kilka ważnych wskazówek, które pozwolą zażegnać niebezpieczeństwa, jakie mogą spotkać Wasze pociechy.


Oto kilka ważnych zasad:

1. Bądź dla swoich dzieci wzorem prawidłowego zachowania - zawsze i w każdej sytuacji.
2. Ucz dzieci, by podczas Twojej nieobecności w domu nikomu nie otwierały drzwi.
3. Nie wskazuj swoim pociechom miejsc przechowywania wartościowych przedmiotów. Ucz je, aby swoje rzeczy wartościowe (telefon komórkowy, mp3, itp.) przechowywały w miejscu uniemożliwiającym ich kradzież np. w wewnętrznych kieszeniach kurtki.
4. Bezwzględnie zakazuj dzieciom przyjmowania od obcych jakichkolwiek prezentów, słodyczy, napojów.
5. Zabroń wsiadania do pojazdów kierowanych przez obcych, oddalania się z nieznajomymi. Ucz dzieci zasad ograniczonego zaufania wobec nieznajomych.
6. Starannie wybierz trasę, którą dziecko ma chodzić do szkoły. Naucz je bezpiecznego poruszania się po drodze i korzystania z środków komunikacji publicznej.
7. Dziecku idącemu do szkoły, bądź bawiącemu się na podwórku nigdy nie wieszaj kluczy na szyi.
8. Uczyń wszystko, aby podczas zabawy dzieci były rozsądne. Ucz je bezpiecznego korzystania z internetu.
9. Zawsze zwracaj uwagę na zachowanie swoich dzieci i ich przyjaciół.
10.Traktuj swoje dziecko poważnie, nie bagatelizuj jego problemów. Codziennie znajdź czas na rozmowę ze swoim dzieckiem.