2009-rok pieszego

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2008/2009

6 i 7 kwietnia odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2008/2009 r. dla dzieci tyskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Tychy. Hasło przewodnie turnieju to: "2009 – rokiem bepieczeństwa pieszych".

 

To już kolejna edycja turnieju, którego główną ideą jest propagowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowania partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu oraz promowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu. Turniej będzie również okazją do popularyzowania podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
Organizotorami turnieju są: Kuratorium Oświaty w Katowicach, Miejski Zarząd Oświaty w Tychach, Komenda Miejska Policji w Tychach, Automobilklub Ziemi Tyskiej oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 Tychy.


W turnieju uczestniczyły trzyosobowe zespoły wyłonione podczas eliminacji szkolnych. Wszystkie drużyny spotkały się w finale, który został rozegrany 6 kwietnia (uczniowie szkół podstawowych) i 7 kwietnia (uczniowie szkół gimnazjalnych) o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Tychach przy Placu Wolności 4. Na uczestników konkursu czekały testy wiedzy oraz zadania praktyczne, m.in. jazda rowerem w miasteczku ruchu drogowego i na torze przeszkód, a także konkurencja z udzielania pomocy przedmedycznej.