2009-rok pieszego

"2009 - rokiem bezpieczeństwa pieszych" - inauguracja kampanii

W ramach całorocznej kampanii profilaktycznej „2009 – rokiem bezpieczeństwa pieszych”, która została uroczyście inaugurowana 23stycznia w Zabrzu, tyscy policjanci postanowili rozpocząć edukację od najmłodszych mieszkańców naszego miasta.


W tym dniu tyską komendę odwiedziły przedszkolaki. Policjant ruchu drogowego przekazał dzieciom najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznych zachowań. Okazało się jednak, że 5 i 6-latki bardzo dużo wiedzą na temat tego, jak uniknąć zagrożeń i niebezpieczeństw czyhających na nie na drodze. Największą radość dzieci wzbudził pokaz radiowozów oraz policyjnego sprzętu. Przedszkolaki zadawały mnóstwo podchwytliwych pytań, a same śpiewające wybrnęły ze wszystkich im zadawanych.


 

Przypominamy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najczęstszymi ofiarami wypadków drogowych. Wszystkie organizowane w ramach kampanii imprezy, spotkania, akcje i publikacje mają na celu propagowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, a szczególnie skierowane są na relacje : dziecko w rejonie drogi – kierowca; kierowca – dziecko w rejonie drogi.