Policjanci wspierają podopiecznych hospicjum - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

Policjanci wspierają podopiecznych hospicjum

Tyscy policjanci zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które przeznaczyli na zakup lekarstwa dla podopiecznego z Centrum Opieki Dziennej i Hospicjum dla Dzieci w Tychach. Ponadto mundurowi przekazali w ręce opiekunów sprzęt rehabilitacyjny do wykorzystywania przez wszystkie dzieci. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Małemu Adasiowi oraz wszystkim podopiecznym „Świetlikowa” życzymy dużo radości, miłości i przede wszystkim zdrowia.

Zdrowe dzieci najczęściej chcą skakać, biegać czy grać w gry komputerowe. Podopieczni z Centrum Opieki Dziennej i Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” w Tychach nie mogą wykonywać tych rzeczy, a bardziej niż pozostałe potrzebują ciepła, zabawy, nauki, rehabilitacji i przede wszystkim miłości. Terapia i rehabilitacja to dla nich ciężka praca, jednak dużo prostsza przy wsparciu rodziców oraz opiekunów „Świetlikowa”, którzy w opiekę nad dziećmi wkładają mnóstwo serca.

Dzieciom często towarzyszy na co dzień silny ból, a lekarstwa niejednokrotnie przewyższają finansowe możliwości rodziców chorych dzieci. Dlatego policjanci postanowili wesprzeć znajdującego się w ciężkim stanie 5-letniego Adasia, który cierpi na nieuleczalną chorobę uwarunkowaną genetycznie.

Mundurowi ostatecznie zebrali pieniądze i przeznaczyli na zakup lekarstwa dla Adasia, które zmniejsza przykurcze mięśni i hamuje postęp choroby. Dzisiaj tyscy policjanci, z Komendantem Miejskim Policji w Tychach mł. insp. Andrzejem Trzcińskim na czele, przekazali także sprzęt do rehabilitacji podopiecznych hospicjum.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Małemu Adasiowi oraz wszystkim podopiecznym „Świetlikowa” życzymy dużo radości, miłości i przede wszystkim zdrowia.

Mundurowi otrzymali podziękowania za pomoc i wsparcie podopiecznego hospicjum.

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach od 2009 roku prowadzi hospicjum domowe, obejmujące specjalistyczną, bezpłatną opieką nieuleczalnie chore dzieci w miejscu ich zamieszkania. Gdy leczenie niesie coraz więcej cierpienia, lekarz w szpitalu wykorzystał już wszystkie możliwości, a dalszy pobyt w szpitalu staje się bezcelowy, dziecko i rodzice wolą wrócić do domu. W domu dzieci mniej się boją...

Przedstawiamy dane umożliwiające pomoc tym najmniejszym ale najbardziej potrzebującym:

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci

43-100 Tychy

Ul. Jaroszowicka 113

78 84350004 0000 0000 4620 0006