Przyjemne z pożytecznym - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

Przyjemne z pożytecznym

Dzielnicowy tyskiej komendy mł. asp. Mariusz Rapacz odwiedził dzieci podczas II Balu Karnawałowego dla Świetlic Środowiskowych w Zespole Szkół nr 4 w Tychach. Niecodzienne spotkanie było okazją do przekazania istotnych informacji z zakresu bezpieczeństwa najmłodszych podczas zabaw oraz poruszania się po drodze. W taki to sposób dzieci połączyły przyjemną zabawę z pożyteczną nauką.

W Zespole Szkół nr 4 w Tychach odbył się II Bal Karnawałowy dla Świetlic Środowiskowych, zorganizowany pod honorowym patronatem Pani Wiceprezydent Darii Szczepańskiej. Dla mł. asp. Mariusza Rapacz – dzielnicowego rejonu nr 4, była to okazja do promowania bezpieczeństwa wśród najmłodszych. Po zabawie dzieci wysłuchały policjanta, który przypominał o zasadach bezpieczeństwa oraz o tym jak zachować się w razie wystąpienia jakiegoś zagrożenia. Wiedzę z tego zakresu w sposób przyjazny dla najmłodszych pomógł przekazać bohater bajki, którą „karnawałowicze” mogli obejrzeć, łapiąc oddech po szalonych tańcach.

Policjanci korzystają z każdej okazji, by dotrzeć z istotnymi informacjami do dzieci, które jak się nauczą, tak będą postępować.

Mł. asp. Mariusz Rapacz dba nie tylko o relacje z dziećmi. Minionego lata spotkał się z grupą trenującą w Parku Jaworek w Tychach. Podczas integracji z miłośnikami sportu, policjant rozpowszechniał założenia kampanii „Dzielnicowy bliżej nas”. Mundurowy promował także zdrowy tryb życia oraz przypominał o reagowaniu na wykroczenia oraz przestępstwa, zgodnie z kampanią „Nie reagujesz-akceptujesz”.

Tego rodzaju spotkania zacieśniają współpracę pomiędzy mieszkańcami a policją, co przekłada się z kolei na poprawę bezpieczeństwa. (Więcej)

  • Przyjemne z pożytecznym
  • Przyjemne z pożytecznym
  • Przyjemne z pożytecznym
  • Przyjemne z pożytecznym
  • Przyjemne z pożytecznym
  • Przyjemne z pożytecznym
  • Przyjemne z pożytecznym
  • Przyjemne z pożytecznym