Dzielnicowi bliżej mieszkańców... - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

Dzielnicowi bliżej mieszkańców...

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach wzięli udział w debacie społecznej na temat bezpieczeństwa na osiedlu „N, O” w Tychach. Policjanci omówili  także funkcjonalność aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach przy ul. Niepodległości, w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa osiedla „N” i „O” w Tychach. W debacie udział wzięli min. dzielnicowi, Specjalista Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji tyskiej komendy, przedstawiciele tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz członkowie rady osiedla i mieszkańcy. Celem debaty było poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Dzielnicowi przeprowadzili rozmowy z mieszkańcami na temat zapobiegania przestępczości. Skupiono się przede wszystkim na tych przestępstwach, których ofiarami padają najczęściej osoby w starszym wieku. Zwrócili uwagę, iż wśród różnego rodzaju przestępców jest też grupa takich, których charakteryzuje szczególna przebiegłość i bezczelność - są to oszuści i złodzieje mieszkaniowi.

Chcąc więc uniknąć ataku ze strony tych przestępców, dzielnicowi omówili jak należy się zachować i przestrzegać pewnych zasad. Policjanci omówili  zakres funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda”, oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponadto policjanci - przypomnieli o trwającej kampanii „ Nie reagujesz – akceptujesz”, gdzie również aktywizowali mieszkańców do czynnego w niej uczestnictwa.

  • Dzielnicowi bliżej mieszkańców...
  • Dzielnicowi bliżej mieszkańców...
  • Dzielnicowi bliżej mieszkańców...