Profilaktyka

Dzielnicowi debatowali z mieszkańcami o bezpieczeństwie

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach brali udział w debatach społecznych na temat bezpieczeństwa mieszkańców. Prócz informacji z zakresu postaw jakimi się kierować by nie stać się ofiarą przestępstw, dzielnicowi omówili  także funkcjonalność aplikacji „Moja Komenda” oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zakończyły się debaty w Spółdzielczym Domu Kultury „Tęcza” w Tychach przy ul. Niepodległości. Odbywały się one w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” i dotyczyły szeroko rozumianego bezpieczeństwa mieszkańców. Tym razem omawiane były zagadnienia z mieszkańcami osiedla P,O1, F, E-szeregowce, D1-2, H, M, U. W debatach brali udział min. dzielnicowi, Specjalista Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji tyskiej komendy, przedstawiciele tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz członkowie rady osiedla i mieszkańcy.

Dzielnicowi przeprowadzili rozmowy z mieszkańcami na temat zapobiegania przestępczości. Policjanci skupili się przede wszystkim na tych przestępstwach, których ofiarami padają najczęściej osoby w starszym wieku.

Dzielnicowi przedstawili plany priorytetowe na poszczególnych osiedlach i zachęcali mieszkańców do aktywnej współpracy w ramach trwającej kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Policjanci omówili  zakres funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda”, oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Głównym celem debat było poznanie opinii i oczekiwań lokalnego społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

  • Dzielnicowi debatowali z mieszkańcami o bezpieczeństwie
  • Dzielnicowi debatowali z mieszkańcami o bezpieczeństwie
  • Dzielnicowi debatowali z mieszkańcami o bezpieczeństwie