Profilaktyk o zagrożeniach w cyberświecie - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

Profilaktyk o zagrożeniach w cyberświecie

Policyjny profilaktyk spotkał się z młodzieżą w III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego, gdzie poruszył tematy związane z zagrożeniami w cyberprzestrzeni, wirtualnej rzeczywistości i sieci. Zasięg globalnej sieci internetowej jest coraz większy, podąża za nim rozwój mobilnych urządzeń ale i różnego rodzaju zagrożenia. Pamiętajmy, że sieć nie jest anonimowa.

To już kolejne spotkanie funkcjonariusza z zakresu rozmów o cyberzagrożeniach, a wszystko przez to, że w życiu młodego człowieka ma świat wirtualny, który ma duży wpływ na ten realny świat. W trosce o to, aby młodzież uniknęła zagrożeń czyhających na nią w cyberświecie, policyjny profilaktyk spotkał się z młodzieżą z III Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach.

Tyle możemy załatwić nie wychodząc z domu, dysponując jedynie łączem internetowym. Również coraz większa część naszej aktywności towarzyskiej przenosi się do cyberprzestrzeni - tam nawiązujemy znajomości, czy też "spotykamy się" ze znajomymi. 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że sieć komputerowa nie jest całkowicie bezpiecznym miejscem. Ze względu na swoją specyfikę generuje swoiste, często wcześniej nieznane nam zagrożenia.

Dlatego korzystajmy z internetu świadomie i bezpiecznie! Dorośli zobowiązani są również do zadbania o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Młodzi ludzie są często nieświadomi zagrożeń, pełni ufności, mniej przewidujący od starszych, a przez to łatwiej stają się ofiarami cyberprzestępców.

To nie jedyne zagrożenia czyhające na młodych ludzi. Wykorzystując spotkanie z młodzieżą profilaktyk omówił także zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków czy dopalaczy, a także przybliżył tematykę handlu ludźmi oraz przestępstw z nienawiści.