„Przestrzegaj zasad-Nie masz zasad?- przegrywasz” - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

„Przestrzegaj zasad-Nie masz zasad?- przegrywasz”

Policjanci z wydziału ruchu drogowego tyskiej komendy gościli na spotkaniu zorganizowanym w ramach szkolnych rekolekcji pod hasłem "Przestrzegaj zasad-Nie masz zasad?- przegrywasz”. Dla mundurowych była to kolejna okazja do promowania zasad bezpiecznego zachowania na drodze oraz rozpowszechnienia konkursu „Mam talent na bezpieczeństwo”. Dzięki wizyty funkcjonariuszy oprócz umiejętności pomocy w razie zdarzenia drogowego, dzieci będą wiedzieć jak poruszać się po drodze, by nie dopuścić do wypadku

Wczoraj policjanci z tyskiej drogówki gościli na spotkaniu z dziećmi i z młodzieżą, które zorganizowane zostało w ramach rekolekcji szkolnych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Tychach pod hasłem "Przestrzegaj zasad-Nie masz zasad?- przegrywasz”. Dla policjantów spotkanie było znakomitą okazją do rozmów na temat zasad ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań na co dzień. Uczestnicy aktywnie i z zaciekawieniem wysłuchali zasad, jakimi należy się kierować będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Jak się okazało dzieci doskonale wiedzą min. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz zawiadomić odpowiednie służby o zaistniałym zdarzeniu drogowym. Dzieci aktywnie włączyły się w dyskusje zadając policjantom nurtujące ich pytania, na które wyczerpująco odpowiadali. Na koniec maluchy miały okazję zobaczyć radiowóz policyjny wykorzystywany w codziennej służbie.

Policjanci na spotkaniu przekazali także informacje dotyczące regulaminu uczestnictwa w konkursie skierowanym dla dzieci i młodzieży „MAM TALENT NA BEZPIECZEŃSTWO”. Więcej szczegółów na temat konkursu można znaleźć tutaj.