Profilaktyka

Policjanci dbają o bezpieczeństwo małych podróżnych

Dzisiaj policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili kontrolę autokaru w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2018”. Celem takich działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dojazdu dzieci do miejsca wypoczynku. Ponadto policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne - rozdawali dzieciom ulotki informujące o bezpiecznych zachowaniach na stoku oraz opaski odblaskowe.

Okres zimowych ferii sprawia, że na drogach jest szczególnie dużo autobusów przewożących dzieci i młodzież do ośrodków wypoczynkowych. Aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów, policjanci przeprowadzają kontrole autokarów. Jedną z takich kontroli policjanci z tyskiej drogówki przeprowadzili dzisiaj na ul. Edukacji w Tychach. Kierujący został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie oraz sprawdzony został stan techniczny pojazdu.

Zanim dzieci zajęły miejsca w autokarze, miały okazję posłuchać o bezpieczeństwie na stoku. W ramach akcie „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku", tyscy policjanci rozdawali miłośnikom zimowych sportów ulotki informujące o bezpieczeństwie na nartach i desce. Mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno na drodze, jak i na stoku, najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego otrzymali od mundurowych opaski odblaskowe.

Organizatorzy wyjazdów mogą nawiązać kontakt z policjantami prosząc o sprawdzenie stanu trzeźwości kierowcy lub stanu technicznego pojazdu.

Prosimy nie pozostawiać na ostatnią chwilę zgłaszania kontroli autobusu z wyjeżdżającymi dziećmi.
W Tychach, miejscem takich kontroli jest parking przy basenie na ulicy Edukacji. Prosimy odpowiednio wcześniej uzgadniać termin kontroli pod numerem: tel. 32 325 – 62-90.

Przypominamy, że policjant z wydziału ruchu drogowego nie ma możliwości sprawdzenia stanu technicznego autobusu w 100 % z uwagi na brak urządzeń takich, w jakie są wyposażone stacje diagnostyczne. Zatem organizator, by mieć całkowitą pewność o sprawności autobusu, powinien poddać go badaniu technicznemu na stacji diagnostycznej.