Dzielnicowi o bezpieczeństwie z pierwszoklasistami - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

Dzielnicowi o bezpieczeństwie z pierwszoklasistami

Dzielnicowi z Tychów prowadzili zajęcia z pierwszoklasistami w Szkole Podstawowej nr 7. Z niezwykłym zainteresowaniem i uwagą wszystkie dzieci wysłuchały funkcjonariuszy, którzy przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, podczas zabaw oraz w kontaktach z nieznajomymi.

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach spotykali się w Szkole Podstawowej nr 7 z najmłodszymi absolwentami, którzy nie tak dawno wstąpili w wir nauki. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” policjanci przeprowadzili ciekawe zajęcia z zakresu bezpieczeństwa.

Dzielnicowi omówili zagrożenia z jakimi dzieci mogą się spotkać. Pierwszoklasiści z niezwykłą uwagą i zainteresowaniem wysłuchali stróżów prawa przypominających o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i reagowania na zagrożenie.

Mundurowi uświadamiali najmłodszych uczestników ruchu drogowego, że na drodze najważniejsza jest ostrożność i widoczność. Zachęcali zatem do noszenia odblasków. Mamy nadzieję, że informacje przekazywane przez policjantów wpłyną na najmłodszych, kształtując wśród nich prawidłowe postawy w sytuacjach zagrożenia.