Nietypowy patrol - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

Nietypowy patrol

Tyscy policjanci patrolowali ulice miasta w towarzystwie świętego Mikołaja, któremu towarzyszyły maskotki „Młodych Wilków”. Mundurowi zwracali uwagę przechodniom, jak dbać o własne bezpieczeństwo, a w ramach obchodzonej ogólnopolskiej akcji „DZIEŃ ODBLASKÓW” rozdawali im opaski odblaskowe.

Nietypowy patrol stworzyli policjanci, którzy wraz z świętym Mikołajem oraz maskotkami „Młodych Wilków” przechadzali się ulicami miasta w rejonach przejść dla pieszych. W przedsięwzięcie zaangażowany był przedstawiciel Rady Miasta Tychy oraz Fundacja Rozwoju i Integracji „MULTIINTEGRA” młode Wilki GKS Tychy. Taki patrol wywołał najwięcej emocji wśród najmłodszych jednak i dorośli z pewnością skorzystają z porad mundurowych dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Policjanci rozdawali uczestnikom ruchu drogowego opaski odblaskowe, a Mikołaj prezenty. Prowadzone działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Odblasków” mają na celu rozbudzenie chęci noszenia elementów odblaskowych - nie tylko w sytuacjach, w których określają to przepisy.

 

Okres jesienno-zimowy, to czas charakteryzujący się zagrożeniami w ruchu drogowym spowodowanymi ograniczoną widocznością. Niekorzystna aura, szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śniegu, mgły, to czynniki wymagające od kierowców i pieszych szczególnej koncentracji. Pamiętajmy jednak, że kiedy już dochodzi do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, to właśnie pieszy odnosi najpoważniejsze obrażenia.

Każdy z nas chciałby aby ten świąteczny czas przeżyć w zdrowiu i miłej atmosferze, dlatego przypominany, że to właśnie najczęściej od nas samych zależy czy tak będzie. Każdy najmniejszy krok w kierunku bezpieczeństwa może zapobiec zdarzeniu drogowemu, które może doprowadzić do tragedii. Zatem nie śpieszmy się, używajmy elementów odblaskowych i zachowujmy się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Pamiętaj Twój Blask! Twoje Życie!