Kontrolują, edukują i „doświetlają” pieszych - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

Kontrolują, edukują i „doświetlają” pieszych

Piesi, to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Dlatego dzisiaj ,podczas akcji „Kontrola drogowa Pieszy”, tyscy policjanci rozdają im elementy odblaskowe, zachęcając do noszenia, a zarazem dbania o własne bezpieczeństwo.

Tyscy policjanci prowadzą dzisiaj akcję „Kontrola drogowa Pieszy”, podczas której zwracają szczególną uwagę na to, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych i nie wchodzą na przejście na czerwonym świetle. Mundurowi będą się też przyglądać kierowcom, aby nie popełniali oni wykroczeń względem pieszych. W tym czasie policjanci przeprowadzą także akcję profilaktyczno-edukacyjną. Mundurowi zwracają uwagę pieszym, że to właśnie oni jako najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. W związku z tym dzieci, dorośli oraz seniorzy otrzymują od policjantów opaski odblaskowe.

Chodzi o to aby przede wszystkim uświadamiać ich, że noszenie elementów odblaskowych może zapobiegać tragicznym w skutkach wypadkom drogowym. Warto się wyposażyć w odblaski, niech się staną częścią naszej garderoby. Nośmy je zawsze po zmroku i nie tylko poza obszarem zabudowanym. Pamiętajmy, że ceną za nieodpowiedzialność może być nawet życie...
 

  • Kontrolują, edukują, „doświetlają” pieszych
  • Kontrolują, edukują, „doświetlają” pieszych