Policyjny profilaktyk na spotkaniu z młodzieżą - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

Policyjny profilaktyk na spotkaniu z młodzieżą

Specjalista z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach przeprowadził pogadankę z młodzieżą na temat czyhających na nich zagrożeń. Policjant omówił tragiczne skutki zażywania używek, kwestie przemocy, handlu ludźmi, terroryzmu, a także cyberzagrożeń.

Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach nie zdają sobie sprawy z zagrożeń na jakie są narażeni. Świadomość pierwszoklasistów z I Liceum Ogólnokształcącego im. L. Kruczkowskiego w Tychach jest znacznie większa po spotkaniu z policjantem zajmującym się profilaktyką. Młodzież doskonale już zna skutki zażywania narkotyków i dopalaczy, obce nie są im także zagrożenia związane z przemocą, terroryzmem czy handlem ludźmi. Funkcjonariusz poruszył temat często lekceważonych przez młode osoby cyberzagrożeń. Profilaktyka ze względów bezpieczeństwa jest najważniejsza, gdyż lepiej „zapobiegać niż leczyć”. Okazało się, że licealiści byli niezwykle ciekawi pracy w policji, w związku z tym funkcjonariusz przedstawił także specyfikę służby oraz zasady przyjęcia. Kto wie być może znajdzie się wśród pierwszoklasistów osoba, która wstąpi w szeregi mundurowych.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, która została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.