Dzielnicowi aktywni przez cały rok szkolny - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

Dzielnicowi aktywni przez cały rok szkolny

Dzielnicowi organizują szereg spotkań i prelekcji w placówkach edukacyjnych. Jedna ze szkół podstawowych doceniła współpracujących z nią dzielnicowych. Skierowała do policjantów podziękowanie za zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć dla uczniów w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Dzielnicowi aktywnie współpracują z placówkami edukacyjnymi na terenie miasta. Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wkład edukacyjny na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży jest podstawą w zapobieganiu niebezpieczeństw związanych z ich udziałem.

Niejednokrotnie wiedza, którą przekazują tym młodym ludziom może im uratować życie. Natomiast wdzięczność osób, które doceniają pracę mundurowych z pewnością motywuje do dalszego działania i daje satysfakcje z dobrze wykonanej pracy.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017.