Policjanci o bezpieczeństwie w sieci - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

Policjanci o bezpieczeństwie w sieci

Policjanci z Tychów spotkali się z młodzieżą w Zespole Szkół nr 6 w Tychach, gdzie poruszyli tematy związane z zagrożeniami w cyberprzestrzeni, wirtualnej rzeczywistości i sieci. Do niedawna te terminy kojarzyły się z nową technologią, będącą małą cząstką naszego życia. Jednak zasięg globalnej sieci internetowej jest coraz większy, podąża za nim rozwój mobilnych urządzeń ale i różnego rodzaju zagrożenia.

Coraz większe znaczenie w życiu młodego człowieka ma świat wirtualny, który ma duży wpływ na ten realny świat. W trosce o to, aby młodzież uniknęła zagrożeń czyhających na nią w cyberświecie, policyjny profilaktyk spotkał się z młodzieżą w Zespole Szkół nr 6 w Tychach.

Tyle możemy załatwić nie wychodząc z domu, dysponując jedynie łączem internetowym. Również coraz większa część naszej aktywności towarzyskiej przenosi się do cyberprzestrzeni - tam nawiązujemy znajomości, czy też "spotykamy się" ze znajomymi. 

Policjanci przede wszystkim zwracają uwagę na to, że sieć komputerowa nie jest całkowicie bezpiecznym miejscem. Ze względu na swoją specyfikę generuje swoiste, często wcześniej nieznane nam zagrożenia. Dlatego korzystajmy z internetu świadomie i bezpiecznie! Dorośli zobowiązani są również do zadbania o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Młodzi ludzie są często nieświadomi zagrożeń, pełni ufności, mniej przewidujący od starszych, a przez to łatwiej stają się ofiarami cyberprzestępców.

Więcej o bezpieczeństwie w internecie można znaleźć TUTAJ