„Międzynarodowy Dzień Mediacji” w Tychach - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

„Międzynarodowy Dzień Mediacji” w Tychach

Dzisiaj przypada „Międzynarodowy Dzień Mediacji” w związku z czym policjanci tyskiej komendy uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym na rzecz promocji mediacji w ramach „Tygodnia Mediacji”. Spotkanie zawierało prelekcję przeprowadzoną przez mediatorkę z Polskiego Centrum Mediacji z filią w Katowicach.

Dzisiaj w tyskiej komendzie zorganizowane zostało szkolenie dla policjantów w związku z realizacją zadań związanych z działaniami na rzecz promocji mediacji. Spotkanie odbyło się w ramach obchodzonego od 16-20 października "Tygodnia Mediacji". Dzisiaj tj.19 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mediacji, w związku z czym pani Dorota Czerkies z Polskiego Centrum Mediacji z filią w Katowicach upowszechniła ideę mediacji, jako narzędzia rozwiązywania konfliktów na gruncie karnym. Policjanci mieli okazję usłyszeć wykład na temat porad oraz informacji mówiących o korzyściach płynących z mediacji. Poruszane były pozasądowe sposoby rozwiązywania sporów. Wszystko po to, by mieć jak największą wiedzę o tym, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.

 

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz przekazane cennej wiedzy, która z pewnością przyda się podczas wykonywania codziennej pracy policjantów.

  • „Międzynarodowy Dzień Mediacji” w Tychach
  • „Międzynarodowy Dzień Mediacji” w Tychach
  • „Międzynarodowy Dzień Mediacji” w Tychach