Jadąc bez uprawnień możesz być następny... - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

Jadąc bez uprawnień możesz być następny...

Policjanci zatrzymali do kontroli kierującego motocyklem, który prowadził nie mając wymaganych uprawnień. Umiejętność prowadzenia pojazdu jest jedną z podstaw bezpiecznego poruszania się po drodze. Kierując motocyklem bez takich uprawnień, oprócz odpowiedzialności karnej, wiąże się to z ogromnym ryzykiem wypadku, w którym możemy zostać kaleką lub zginąć. Pamiętaj NIE BĄDŹ NASTĘPNY..

Powadzenie motocykla nie mając uprawnień do kierowania jednośladami jest ogromnym zagrożeniem na drodze. Tylko umiejętności jazdy w połączeniu ze znajomością przepisów ruchu drogowego są idealnym sposobem na bezpieczne podóżowanie. Brak uprawnień świadczy o tym, że nikt nie zweryfikował umiejętności kierującego jednośladem i nie zezwolił mu na jazdę. Zgodnie z kampanią związaną z bezpieczeństwem motocyklistów przestrzegamy: „Nie bądź następny...” Myślenie „że przecież i tak mnie nie złapią” staje się jednocześnie bezwzględnym zagrożeniem, które może się odbić na naszym zdrowiu, a w najgorszym przypadku możemy stracić życie.

W związku z trwająca kampanią „Nie bądź następny”, która jest przesłaniem dla motocyklistów o bezpieczną jazdę, policjanci zwracają także uwagę kierującym pojazdami. Oprócz pieszych użytkowników ruchu, to właśnie kierujący jednośladami są najbardziej narażeni na obrażenia w razie wypadku. Pogoda sprzyja miłośnikom dwóch kółek, a kierowcy też muszą przyzwyczaić się do ich obecności na drodze. Zatem oprócz przywołania do bezpiecznej jazdy brawurowych motocyklistów, przypominamy także by kierujący samochodami często patrzeli w lusterka i stosowali się do przepisów ruchu drogowego. O niebezpieczne zdarzenie na drodze nie trudno, na drodze o naszym losie decydują sekundy.