Ukradli rower z balkonu - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

Ukradli rower z balkonu

Przestrzegamy przed złodziejami rowerów, którzy wykorzystują każdą okazję by zdobyć wypatrzony łup. Wczorajszej nocy nieznani sprawcy ukradli rower z balkonu mieszczącego się na pierwszym piętrze. Niestety amatorzy cudzego mienia, oprócz pokonania odległości z balkonu nie mieli problemów z kradzieżą, gdyż rower nie był w żaden sposób zabezpieczony.

Kradzież, która miała miejsce wczorajszej nocy przy al. Bielskiej w Tychach, jest dowodem da to, że złodzieje „nie odpuszczają” kradzieżą z balkonów. Mieszczący się na pierwszym piętrze rower marki CUBE koloru czarno-zielonego, wartości 2 tys. złotych, niestety jest w posiadaniu przestępców. Właściciel złożył zawiadomienie o kradzieży policjantom, a także poszukuje swojej własności poprzez media społecznościowe na własną rękę. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat tego zdarzenia lub znają tożsamość sprawców proszone są pilny kontakt z tyskimi policjantami pod nr tel. 325-65-230 lub na 997.

Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla pozostałych osób, które beztrosko pozostawiają na balkonach wartościowe rzeczy. Pamiętajmy, że każda nawet najmniejsza forma zabezpieczenia daje szanse zapobiec kradzieży, a z pewnością utrudnia „pracę” przestępcom.

Dlatego pilnuj swojego mienia ale i reaguj na podejrzane zachowania się potencjalnych złodziei!

Aby ustrzec się przed kradzieżą lub zminimalizować ryzyko utraty jednośladu przypominamy o kilku podstawowych zasadach:

- Nie zostawiaj rowerów na klatkach schodowych.
- Nie zostawiaj roweru gotowego do drogi w miejscach publicznych: przed sklepem, na ulicy itp.
- Nie trzymaj rowerów na balkonie, w piwnicy, suszarni itp. (nawet, jeśli w bloku jest domofon), a także w garażu czy pomieszczeniach gospodarczych, a jeśli już musisz to zadbaj o profesjonalne zabezpieczenie techniczne pomieszczenia.
- Gdy pozostawiasz rower w jakimkolwiek miejscu staraj się by znana ci osoba przypilnowała go.


 


 

  • Ukradli rower z balkonu