W TYCHACH KRĘCI ICH BEZPIECZEŃSTWO - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

W TYCHACH KRĘCI ICH BEZPIECZEŃSTWO

Ulicami Tychów przejechała kilkudziesięcioosobowa rowerowa parada. Zabezpieczali ją policjanci ruchu drogowego. Po dotarciu do celu - na plażę przy Jeziorze Paprocańskim, mundurowi przeprowadzili krótką prelekcję i rozdali rowerowe gadżety. Wszystko to w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo', zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wczoraj trasę prawie dziesięciu kilometrów wspólnie pokonało kilkudziesięciu tyskich rowerzystów. Ruszyli spod urzędu miejskiego, zaś finisz zaplanowali na plaży przy jeziorze Paprocańskim. Parada rowerowa ulicami miasta został zorganizowana w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo". Miała ona na celu ukazanie, że rowerzyści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, a z drugiej strony, że są świadomymi uczestnikami tego ruchu - respektującymi przepisy oraz stosującymi się do reguł zachowania na drodze. 

Rowerowy "konwój" zabezpieczali policjanci ruchu drogowego z komendy miejskiej w Tychach oraz katowickiej komendy wojewódzkiej. Po dotarciu do celu, z rowerzystami spotkali się mundurowi. Podinsp. Włodzimierz Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej w Katowicach przeprowadził krótką prelekcję. Rozdane zostały rowerowe gadżety oraz nagrodzeni zostali  ci cykliści, którzy byli ubrani w profesjonalny - zapewniający bezpieczeństwo i widoczność - sposób.

KWP Katowice