Sieciaki w Tychach - Profilaktyka - Komenda Miejska Policji w Tychach

Profilaktyka

Sieciaki w Tychach

"Sieciaki na wakacjach" zagościły w Tychach. Organizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki współpracy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Fundacji Dzieci Niczyje, Fundacji Orange oraz Miejskiemu Centrum Kultury w Tychach. Akcja miała na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę o zagrożeniach, jakie czyhają na nich w internecie. Działania były organizowane w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo".

W trakcie uczestnictwa w pikniku dzieci uczyły się, jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Przedstawiciele Fundacji wraz z mundurowymi zapoznawali z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci, uczulali dzieci przed internetowymi znajomościami oraz zwracali uwagę na to, by chronić swoją prywatność w internecie.

Akcja "Sieciaki na wakacjach" skierowana była do młodych internautów, którzy mogli skorzystać z wielu atrakcji:

  • Megacentrum Zabezpieczeń – sześć stanowisk komputerowych, wyposażonych w aplikacje umożliwiające edukację przez zabawę. Dzieci miały możliwość skorzystania z gier komputerowych serwisu www.sieciaki.pl,

  • SiecioKino – w którym dzieci obejrzały kreskówki na temat bezpieczeństwa w sieci. Po emisji każdej kreskówki dzieci brały udział w konkursie, w którym wykazywały się wiedzą dotyczącą bezpiecznego surfowania w internecie,

  • Scena konkursowa – gdzie odbywały się konkursy z nagrodami,

  • SiecioMat Losujący – miejsce, w którym dzieci odpowiadały na pytania quizowe dotyczące bezpieczeństwa w internecie,

  • Sieciakowa Strefa Rozrywki – gdzie dzieci kolorowały sieciakowe rysunki i rozwiązywać quizy, rebusy oraz zagadki dotyczące radzenia sobie z zagrożeniami online.

W trakcie sieciakowych wakacji dzieci miały szansę zdobyć atrakcyjne nagrody.

 

Ładowanie odtwarzacza...